planset,refuzarea mancarii si a sanului

Pagina de start Forumuri Mamici planset,refuzarea mancarii si a sanului

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    Mesaje
  • #5084
    Beatricegabri
    Participant

    Buna seara!Daca se poate as dori un sfat.Am o fetita de 7 luni(8 luni fara 4 zile),care plange,este agitata,refuza mancarea si foarte putin mananca san.A luat tratament de vineri, 17.05,pentru rosu in gat,i-am administrat azitromicina 4ml o data pe zi,si algin de 3 ori pe zi 2,5-2,5-5ml pe zi.Azi a patra zi de tratament am intrerupt azitromicina(s-a terminat si sticluta),si nu a mancat mai deloc,nici san nu prea a vrut.Am inceput cu diversificarea de la 6 luni,mananca supite,piureuri,carnita de pui,fructe,legume.Este alba pe cerul gurii,si pe limba,am facut-o cu mixtura antimicotica,de ieri.Ea are probleme si cu greutatea .La aproape 8 luni are 7800gr.De cand am nascut-o a pus mai greu pe ea…Nu am facut analize sa vedem de ce.Intrebarea mea este,de ce face asa des rosu in gat?(a facut si inaintea ultimului tratament de vreo 3 ori,tratamente cu Laridep si Larinsept in zadar,date de o alta doctorita)Si o alta intrebare,daca are candida bucala ce ii pot da?
    PS:ii ies si dintisorii,are 2 jos.
    Va multumesc pt ca cititi mesajul meu si pt ca ma ajutati! Va doresc o zi frumoasa!

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

TOP ARTICOLE