Bebe 7 luni, cu bronsiolita

Pagina de start Forumuri Mamici Bebe 7 luni, cu bronsiolita

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    Geanina
    Participant

În urma cu o luna am fost cu bebe la pediatru, era harait in piept si ca diagnostic rosu in gât, tratament amoxacilina, Bromhexin si nurofen plus aerosoli cu flixotide, doar ca nu am gasit si am facut cu uno respir..după 2 saptamani, copilul era mai rau, cu o tuse urâtă, cu flegma de se inneca când tusea, din nou la medic, de data asta de urgență la pediatrie..după consult diagnosticul: bronsiolita, plus ca m.a ceartat ca de ce am stat cu copilul asa cu tusea pe care o avea, inițial spunându.i ca l.am avut pe tratament. Imi da tratament:ceclor si Bromhexin +aerosoli. Trece inca o saptamana, tratamentul nu si a facut efectul, copilul mai rau ca la început, inapoi la dr , consult si cică nu are nimic, abea când a tusit bebe a auzit si ea ca are flegma si ca haraie si atunci ( ea fiind primul dr la care am fost) hotărăște să.mi dea injectii 12 la numar de ampicilina + hidrocortizon si Bromhexin si bineinteles aerosolii..Am terminat si tratamentul, ne am dus la control, bebe fiind mai bine dar tot nu a scăpat de tot de tuse, mi a dat sa i fac iar aerosoli cu flixotide ( care aici nu.l găsim de nici o culoare) si Bromhexin..intrebarea mea e, ce si unde as putea sa ma duc/ fac sa vad de ce după o lună și „n” tratamente, bebe inca tuseste? Multumesc!

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

TOP ARTICOLE